Weekend rozpoczął wykład o ciekawostakach pięknego miasta Wrocław, a następnie zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą tamowania masywnych krwotoków. Po wykładach, posileni pysznymi burgerami i wymieszani w grupach wyruszyliśmy na integracyjny bieg miejski. Dzięki przygotowanym zadaniom mogliśmy bliżej poznać Wrocław.

Sobotę rozpoczął wykład „Co nas nie zabije to nas wzmocni”, który przygotowała dla nas psychoterapeutka, socjoterapeutka. Po nim przyszedł czas na działania praktyczne w terenie. Połączono nas w większe zespoły i wyruszyliśmy od punktu do punktu przez Wrocław zmierzyć się z przygotowanymi założeniami.  Najpierw poszukiwania terenowe, gdzie wykorzystaliśmy psy i szybką trójkę.
Kolejnym miejscem działań był opuszczony szpital i dwa zadania do wykonania, których głównym elementem była presja czasu. Potem rozgrzewka w mini „hard dog race”, po którym przyszedł czas na pomoc poszkodowanym w wypadku kolejowym. W kolejnym zadaniu zmierzyliśmy się ze ścianką wspinaczkową, liną i drabinką. Chwila relaksu na wysokości, aby w następnym zadaniu udzielić pomocy policjantowi rannemu w strzelaninie w trakcie napadu z włamaniem. Po działaniach w terenie powrót do hotelu, kolacja, integracja, śpiewy i rozmowy do późnych godzin.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali zwiedzanie wrocławskiego Hydropolis – centrum nauki i wiedzy o wodzie, które zakończyło weekendowe szkolenie.

W trakcie ćwiczeń można było wspomóc badania prowadzone przez panią doktor inż. Magdalenę Pieszka z Uniewrsytetu Rolniczego w Krakowie nt. „Poziomu stresu u psów użytkowych w ratownictwie specjalnym”.

Dziękujemy OSP JRS Wrocław za możliwość udziału w Search Camp 2018, profesjonalne przygotowanie weekendowych zmagań, a współuczestnikom za weekend wspólnych działań.

Udostępnij