Plan szkolenia obejmował ćwiczenia z posłuszeństwa oraz pracy na „lawinisku”. Oprócz pracy z czworonogami był także czas na elementy ratownictwa wysokościowego, lawinowe ABC oraz integrację. Dobre towarzystwo, słoneczna pogoda, klimatyczne miejsce i założenia treningowe sprzyjały rozmowom na temat szkolenia psów i wybranych metod pracy.

Weekend zakończyło wezwanie do udziału w działaniach ratunkowych na grani Babiej Góry. Poszkodowany został zabezpieczony, przetransportowany i w konsekwencji przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wspólne szkolenia są bardzo istotnym elementem budowania współpracy w działaniach ratowniczych, nie tylko między poszczególnymi ratownikami, ale przede wszystkim między grupami, niezależnie od koloru umundurowania i logotypu na ramieniu.

Dziękujemy Grupie Beskidzkiej GOPR za zaproszenie i gościnę. Mamy nadzieję, że weekendowe szkolenie zaowocuje kolejnymi wspólnymi treningami.

 

Udostępnij