Zrealizowano m.in.
założenia w zakresie transportu zespołu poszukiwawczego (przewodnik + pies) zarówno do jak i z trudno dostępnych miejsc, transport osób poszkodowanych, balans na tyrolce, wspinaczkę ściankową z dolną i górną asekuracją czy pokonywanie tras z wykorzystaniem punktów naturalnych i utworzonych sztucznie.

Ostatni dzień obozu ratownicy GPR OSP Kęty spędzili nad jeziorem Czechowickim. Nie był to jednak odpoczynek nad wodą, a zapoznanie się w praktyce z podstawami nurkowania dzięki uprzejmości organizatorów i instruktorów. Część naszej ekipy zamieniło kombinezony na skafandry do nurkowania i zanurzyło się w Bagrach.

Według wyliczeń organizatorów w ćwiczeniach wzięło udział 106 osób.
Równolegle przez cały czas trwania obozu zespół nurków prowadził szkolenia, kursy i eskapady nad jeziora, podczas których prowadzone były akcje sprzątania akwenów.

„II obóz ratownictwa podwodnego i wysokościowego” dał wiele nowych doświadczeń oraz możliwości podszkolenia. Wszyscy ratownicy GPR OSP Kęty z tego miejsca pragną podziękować organizatorom i instruktorom za zaproszenie, poświęcony czas i świetną atmosferę.

Zdjęcia:
FACEBOOK

Udostępnij