Sobota zaczęła się od zajęć teoretycznych oraz zapoznania ze specyfikacją wyciągu. Podzieleni na zespoły przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych z ewakuacji. Pierwszy blok ćwiczeń praktycznych obejmował ewakuację w warunkach dziennych w dolnej części kolejki. Po przerwie obiadowej rozpoczęliśmy blok ćwiczeń w warunkach nocnych. Te pokazały nam, jak zmiana pory dnia oraz warunków atmosferycznych wpływa na komfort pracy ratowników.

Następnego dnia, od godzin porannych, odbyła się akcja pozorowana. Zadaniem ratowników był dojazd do zadanego odcinka kolejki i ewakuacja znajdujących się tam osób.

Weekendowe zmagania kolejny raz pokazały, jak ważna jest współpraca między ratownikami na miejscu działań niezależnie od członkostwa w danej grupie czy organizacji. Intensywny weekend, wspólnie zmagania i czas w gronie „wysokościowców” na pewno zmotywował każdego z nas do dalszego doskonalenia warsztatu ratowniczego.

W ćwiczeniach wzięli udział ratownicy wysokościowi GPR OSP Małopolska.

Udostępnij