Piątek bogaty będzie w wymianę doświadczeń ratowników z załogami śmigłowców Sekcji Lotnictwa Policji w Krakowie oraz 3.Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Kraków-Balice. Pierwszy dzień zakłada działania przy udziale śmigłowca Mi-8, Mi-2 i PZL W-3 „Sokół”.

Sobota poświęcona będzie na wspólne działania przewodników i psów ratowniczych  na poligonie ratowniczym, którym dysponujemy dzięki owocnej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu. Będziemy ćwiczyć transport psa wraz z przewodnikiem po pionowej drabinie, technikami linowym,  przemieszczanie się zespołów ratowniczych w konstrukcji wodno-kanalizacyjnej. Przeanalizujemy działanie powstających ciągów powietrza konstrukcjach rurowych. Ponadto w konstrukcjach zbiorników wodnych prowadzone będą działania z zakresu ratownictwa wysokościowego.

W niedzielę minutą ciszy uczcimy ofiary WTC  z 11 września 2001 r. na wspólnym apelu. Następnie omówimy zagadnienia  i wymienimy doświadczenia z dwóch poprzednich dni pracy.

wrs2016

Udostępnij