Dwudniowe warsztaty były ukierunkowane na wdrożenie pozyskanej wiedzy z zakresu teorii poszukiwań. Pracowaliśmy nad podziałem obowiązków w zarządzaniu zasobami, budową sztabu i przepływem informacji na linii: dowódca – ratownik, dowódca – jednostka współdziałająca, dowódca – rodzina, dowódca – osoby postronne.

Dziś śmiało możemy stwierdzić, że mówimy „wspólnym językiem” podczas działań. Warto podkreślić, iż każda z grup jest nadal zainteresowana rozszerzeniem współpracy, w zakresie szkoleń i ćwiczeń, co mamy nadzieję przełoży się znacząco na obiekt naszych zainteresowań – poszukiwanego (człowieka w lesie).

Warsztaty były również doskonałą okazją do prezentacji i pierwszego chrztu bojowego naszego nowego samochodu przeznaczonego do przewozu psów, elektroniki, systemu łączności oraz budowy mobilnego centrum dowodzenia.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim ratownikom biorącym udział w warsztatach!

Udostępnij