Jednocześnie ważnym aspektem wyjazdu była integracja i zacieśnianie współpracy z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Goszcza, czyli kontynuacja projektu, którego celem jest unifikacja i współpraca grup poszukiwawczo-ratowniczych podczas działań i szkoleń na terenie naszego województwa.

Podziękowania kierujemy dla dh Michała Szalca za przybliżenie pracy strażaków podczas misji zagranicznych, szczególnie ostatniego wyjazdu do Bejrutu (Liban), oraz ratownika Jacka Spetha z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Brzegowa Stacja Ratownicza w Świbnie za ciepłe przyjęcie i wprowadzenie w specyfikację pełnionej służby SAR.

W dniu 11 września nie zabrakło  pamięci o ofiarach ataku terrorystycznego na World Trade Center z 2001 r.
Będąc w Gdańsku nie mogło także zabraknąć wizyty na Westerplatte, by uczcić pamięć bohaterów 1939 r.
Gdańsk jest miastem pełnym historii, również tej ratowniczej…

Szkolenie finansowane było ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gmina Kęty oraz przy wsparciu paliwowym Grupy LOTOS.

Udostępnij