4 maja 2019 r. w dniu św. Floriana, naszego patrona, jak co roku obchodziliśmy Dzień Strażaka, zaczynając od Mszy św. w kościele parafialnym św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach, poprzez uroczysty apel,  kończąc wspólnym posiłkiem w rodzinnym gronie.

Święto dla nas bardzo ważne. Wiemy, że to, co robimy na co dzień, podczas akcji, ćwiczeń, wiedza, którą ciągle nabywamy nie jest marnowana; jest doceniana. Słowa skierowane podczas Mszy św. do nas, strażaków-ratowników, a także do młodzieży naszego stowarzyszenia i naszych rodzin są tego potwierdzeniem.

Cenimy wasze poświęcenie, zaangażowanie, gotowość niesienia pomocy innym o każdej porze dnia i nocy. Czujemy się bezpiecznie, bo jesteście naszymi „aniołami stróżami”.

Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie 12 nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

„Ze wszystkich sił służyć naszej Ojczyźnie Rzeczpospolitej Polskiej ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej…”

Jesteśmy z Wami, dla Was. I tak od 145 lat, nieprzerwalnie nasze „ratownictwo z pasją…” trwa i rozwija się dzięki Wam!