1. Odpowiedzi na pytania otwarte w formie pisemnej.
  2. Praktyka dotycząca zagadnień Kursu Podstawowego Strażaka. /o ile stażysta nie jest członkiem JOT/
  3. Praktyka dotycząca zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wybranych tematach.
  4. Praktyka dotycząca zagadnień z zakresu działań wysokościowych.
  5. Praktyka dotycząca zagadnień z zakresu teorii poszukiwań.
  6. Praktyka dotycząca zagadnień z zakresu działania psa ratowniczego.
  7. Wolne pytania od ratowników.
  8. Podsumowanie egzaminu – ogłoszenie wyników.

15 grudnia starszy stażysta strażak Artur Pawłowski zaliczył pozytywnie, z wynikiem 94% wieloetapowy egzamin wewnętrzny podsumowujący jego  6 miesięczny okres kandydacki.

Dowódca Jan Wołoszyn po ogłoszeniu pozytywnego zaliczenia egzaminu wręczył nowemu ratownikowi symboliczny pins i haft z logiem Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty.

Gratulujemy uporu w dążeniu do celu i co najważniejsze gratulujemy zakresu pozyskanej wiedzy ratowniczej. Wiedzy, która jest najlepszym fundamentem kształtującym dążenia do samodoskonalenia, rozwoju i zdobywania praktyki ratowniczej. Życzymy owocnej służby – służby na rzecz potrzebujących oraz  wypełniania statutu naszego stowarzyszenia.

Gdy coś się kończy, z reguły coś się zaczyna. Dla dh Artura zaczyna się pełnoprawna służba w naszym grupie, a dla nowych stażystów droga do „ratownictwa z pasją”…

Dziękujemy opiekunowi stażu i wszystkim ratownikom, którzy dołożyli cegiełkę swojej wiedzy i doświadczenia w przygotowaniu stażysty do służby w naszej jednostce.

 

Udostępnij