Drugiego dnia udaliśmy się do KP PSP w Oświęcimiu, gdzie mieliśmy okazję do ćwiczeń w obiekcie trenażera pożarów wewnętrznych. Tam wzięliśmy na warsztat techniki operowania prądami gaśniczymi, algorytm otwarcia drzwi do pomieszczenia objętego pożarem oraz współpracę i poruszanie się roty gaśniczej.

Na koniec wykonaliśmy ćwiczenie bojowe. W założeniu był pożar w mieszkaniu na drugim piętrze z widocznymi płomieniami przez okno. STRAŻACY mieli za zadanie zbudować dwie linie gaśnicze w natarciu, jedną do wewnątrz przez klatkę schodową, a drugą do natarcia zewnętrznego. Kluczem wszystkich naszych działań są ugruntowane podstawy obsługi sprzętu pożarniczego, taktyki oraz przede wszystkim zgarnie załogi.

Dzięki ćwiczeniu tych elementów STRAŻACY podnoszą swoje kompetencje ratownicze.

Udostępnij