W 150 letniej historii naszego stowarzyszenia mieliśmy kilka wariantów herbu jednostki. Pierwszy nasz herb został umieszczony na pierwszym sztandarze jednostki z 1924 roku.

Po drodze pojawiały się różne formy naszego herbu – logotypu.

19 sierpnia 2024 r. Uchwałą nr 11/2024 Zarząd OSP Kęty przyjął projekt aktualizacji naszego herbu.

Oto, czym charakteryzuje się nasz zaktualizowany, lekko odświeżony herb OSP:

Posiada element heraldyczny, czyli tarczę. Jest to centralny element herbu, na którym umieszczone są elementy związane z jednostką. Kolorystyka herb to:

• Złoto: Oznaczające szlachetność i honor.
  • Czerń: Symbolizująca siłę i determinację.

Herb posiada również lokalne odniesienie – zawiera herb naszego miasta.

Herb OSP jest nie tylko znakiem identyfikacyjnym, ale również nośnikiem tradycji i wartości, jakie reprezentuje jednostka strażacka. Pomaga w budowaniu tożsamości i rozpoznawalności OSP zarówno w społeczności lokalnej, jak i na szerszym obszarze.

Zgodnie ze Statutem naszego stowarzyszenia, który w paragrafie 8, punkcie 2 tak opisuje nasz herb (godło)

Ponadto powszechnie używanym zestawem identyfikacji graficznej naszej jednostki jest również znormalizowany graficznie logotyp powszechnie nazywany „Ratownictwo z pasją…”