W gronie swoich członków i Przyjaciół, którzy wspierają nasze działania, świętowaliśmy mały jubileusz, który był również okazją do zaprezentowania historii naszej działalności. Był to czas na wspomnienie, tych od których sie zaczęło, tych którzy byli inicjatorami powstania GPR, tych którzy nawet w najmniejszym wymiarze czasowym  byli z nami.

Grupa to nie tylko ludzie, to także nasi czworonożni ratownicy, więc nie zabrakło rozmów o byłych i obecnych psich ratownikach.

Historia nasza to także inicjatywy oddolne realizowane celem rozwoju tematyki poszukiwawczej i specjalistyczej. Inicjatywy, które miały wpływ na zmiany szkoleniowe i zmiany ustawowe.

Sześć edycji Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego (WRS) Kozubnik, siedem edycji Obozów Kondycyjnych Ratowników Wysokościowych, trzy edycje Ogólnopolskiego/Międzynarodowego Dnia Psa Ratowniczego, wspólny projekt z Fundacją Itaka pt.: „Monitoring działań policji w poszukiwaniach zaginionych na otwartym terenie”. To tylko kilka najważniejszych naszych sztandarowych działań realizowanych w ostatnich latach. Każdego roku staramy podniosić swoje kwalifikacje ratownicze i zawsze dzielimy sie wiedzą z innymi.  W ramach tych projektów spotkaliśmy na swojej drodze kilka tysięcy ludzi zaangażowanych w ratownictwo. Ludzi, którzy mieli i mają wpływ na nasze kierunki rozwoju, ludzi dzięki którym dane nam jest pogłębiać swoja wiedzę i realizować cele i marzenia.

Dziękujemy wszystkim, z którymi dane nam było realizaować, przez te kilkanaście lat, projekty szkoleniowe i edukacyjne, z którymi podpisaliśmy porozumienia o współpracy!
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania!

…bo dla nas zawsze liczy się człowiek „w lesie”…

P.S.

Nasze świętowanie „zaburzył” wyjazd do akcji poszukiwawczej… wszak to nasz główny cel działania. (Na szczęście okazało się, że domniemany poszukiwany – potrącony to nie człowiek lecz zwierzę, które oddaliło się ranne z miejsca zdarzenia. )

 

Udostępnij