Ważną rolę od samego początku istnienia straży odgrywały kobiety, pełniąc różnorodne funkcje. Troszczące się matki, zaradne babcie i przejmujące tradycje córki, a w szczególności samarytanki, dały mocne podwaliny pod budowę ratownictwa medycznego. Dh. Natalia, kontynuując tę tradycję, łączy w sobie cechy odważnego ratownika oraz profesjonalisty.

dh. Natalia bierze udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych od 2019 roku. Od pięciu lat systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, udowadniając, że kobiety w straży pożarnej nie mają żadnych ograniczeń.

Jest doskonałym przykładem na to, że kobiety w straży pożarnej mogą pełnić wszystkie funkcje, od tych najbardziej wymagających fizycznie, po te odpowiedzialne za dowodzenie i koordynację działań ratowniczych. Jej obecność w straży pożarnej przełamuje stereotypy i pokazuje, że płeć nie stanowi przeszkody w realizacji marzeń oraz pełnieniu ważnych ról w służbach ratowniczych.