W dniu dzisiejszym w kancelarii notarialnej dokonaliśmy nabycia tej nieruchomości od Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Działki o nr 653/4, 653/6, 653/8, 671/1, 672, 673/1, 688/1, 689/7, 689/10 i 2096/1 o wartości 1 047 415 zł pozyskaliśmy dzięki jednogłośnej decyzji Rady Powiatu w Oświęcimiu za 1% wartości rynkowej.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w znaczny sposób przyczyniły się do pozyskania na preferencyjnych warunkach obiektu, który jest już od 5 lat zagospodarowywany przez nas na potrzeby poligonu ratowniczego.

W szczególności dziękujemy Radnym Powiatu w Oświęcimiu na czele ze starostą –  Andrzejem Skrzypińskim. Pamiętamy również o byłym staroście –  ś.p. Marcinie Niedzieli, który był orędownikiem tego projektu. Jednocześnie nie zapominamy o wicestaroście z poprzedniej kadencji – Jarosławowi Jurzakowi, który zainicjował nasz projekt pod nazwa „poligon ratowniczy”.

Oczywiście za tym sukcesem stoi wiele godzin rozmów, zabiegania i tworzenia przestrzeni do rozmów o bezpieczeństwie i ratownictwie na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Każda chwila rozmów z ludźmi dobrej woli przybliżała nas do realizacji tej inwestycji. Wszystkim tym niejednokrotnie bezimiennym rozmówcom dziś chylimy czoła i dziękujemy.

Poligon ratowniczy OSP Kęty to przede wszystkim miejsce spotkań ratowników o różnych specjalizacjach, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Od 2016 r. poligon tętni swoim życiem i jest miejscem rozwoju ratownictwa. Poligon tworzony jest w oparciu o wskazówki ratowników i rozwija się zgodnie z oczekiwaniami środowiska ratowniczego.

Poligon tworzymy w oparciu o cztery filary:

  • ratownictwo wysokościowe
  • ratownictwo poszukiwawcze /gruzy, osuwisko, materiały sypkie, blachowisko, drewno – tworzywa sztuczne/
  • mieszkaniówka (w tym RIT)
  • ratownictwo techniczne

Poligon to również miejsce symbiozy pomiędzy ratownictwem, a nowinkami technicznymi ofertowanymi przez producentów.

szczegóły: PREZENTACJA POLIGON RATOWNICZY OSP Kęty

Małe podsumowanie ostatnich 9 miesięcy:
1 000 000 kg betonu i żelbetonu
600 000 kg kruszywa (https://dolomitlibiaz.pl)
70 transportów TIR
65 roboczogodzin dźwigiem
180 roboczogodzin koparkami
45 000 zł (Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza )+ wsparcie naszych Sympatyków i Sponsorów

…i nasza praca… zobrazowana w materiale video

Udostępnij