Kolejny dzień warsztatów przyniósł pozorowaną akcję katastrofy lotniczej na terenie Porąbki w okolicach Soły. I tym razem piloci śmigłowców dzielili się wiedzą SAR i przypatrywali się działaniom ratowników GPR OSP Kęty podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych. W działaniach uczestniczył również zastęp OSP Bulowice i niezastąpieni pozoranci. Działania polegały na przeszukaniu otwartej przestrzeni z wykorzystaniem technik poszukiwań w terenie otwartym oraz psów ratowniczych. Wszystkich pasażerów samolotu odnaleziono.

Po działaniach w terenie przyszedł czas na podsumowanie akcji. Ratownicy GPR OSP Kęty uzyskali wiele wskazówek i bezcennej wiedzy dotyczącej poszukiwań prowadzonych z powietrza.

Przedstawiciele 3 GPR-u wymienili doświadczenia na temat poszukiwań realizowanych przez ratowników na ziemi, co pozwoli na spójne działania w przyszłości.

P.S. Szczególne podziękowania od Kętka dla Bogusia Niedźwiedzia za przekazaną więdzę o działaniach lotniczych i charytatywnych. Zapraszamy na profil fb:

  1. 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Kraków- Balice
  2. Bogusia Niedźwiedzia

Wsparcie VI WRS KOZUBNIK:

  1. Urząd Gminy Kęty – 500 zł
  2. Starostwa Powiatowe Oświęcim – 500 zł
  3. Piekarnia Tadeusz Oczkowski – wsparcie rzeczowe (pieczywo, ciasto).

Dziękujemy za zaufanie i coroczne wsparcie w realizacji flagowego wydarzenia, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, jakim są Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego KOZUBNIK.

Udostępnij