Niedzielne /8 września/ zmagania uczestników WRS odbyły się na gminnych terenach rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego. Był to dzień otwarty dla mieszkańców naszej gminy. Ratownicy zaprosili na niesamowitą sztafetę ratowniczą, której wyniki przedstawiały się następująco:

  1. OSP Suchy Bór – ŁukaszNowak z Karatem i OSP JRS Wrocław Katarzyna Jakubowska z Jadźką.
  2. OSP GRS Łódź – Darek Lewicki z Hubą i STORAT – Irena Kuchko z Oskarem.
  3. Małopolska Cywilna GPR – Anna Grochalska z Simbą i Justyna Drużkowska z Lesto
  4. OSP SPR Lipki – Sylwia Barczuszyn z Flarą i OSP GPR Kęty – Bartłomiej Matusiak z Nero
  5. OSP SPR Lipki – Joanna Oparowska z Bibą i Szymon Oparowski z Badim
  6. OSP GRS Łódź – Marcin Bluszcz z Rogalem i Krzysztof Kręc z Figą
  7. OSP Dąbrówka Mała – Iwona Kuchno z Buranem i Sławomir Sikorski z Nelą

Nad przebiegiem rywalizacji w sztafecie czuwali przedstawiciele SGGW, Itaki, Specific. Nagrody wręczyli Burmistrz Gminy Kęty, Komendant Gminny ZOSP RP i d-ca GPR OSP Kęty.

Ponadto wręczono nagrody w konkursie plastycznym: „GPR OSP KĘTY w działaniach z psami ratowniczymi”, którego ogłoszenie wyników odbyło się 31 sierpnia /sobota/ na Rynku w Kętach. Nagrody w postaci rękodzieła ufundowała pani Kaja Dudek, a o wypełnienie ich słodyczami zadbał
d-ca GPR OSP Kęty. Ponadto dzieciaki pozowały do kalendarza strażackiego na 2014 rok.

Uroczyste zakończenie WRS KOZUBNIK 2013 uświetnił występ 9 –cio letniego Igora Syga, który zademonstrował próbkę swojej nietuzinkowej specjalności w naśladowaniu odgłosów akustycznych syren samochodów ratowniczych.

I tak oto kolejny WRS KOZUBNIK przeszedł do historii.

Dziękujemy za X lat z NAMI – Ratownicy GPR OSP Kęty.

Udostępnij