Sobotni wieczór zaskoczył nas realną akcją poszukiwania zaginionej kobiety w Grojcu – cała Polska w jednym miejscu – wiele przemyśleń i wskazówek na przyszłość. Zaginiona wróciła szczęśliwie do domu.

Niedzielne założenia pozwoliły pogłębić umiejętności działań Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych z psami. Ćwiczenia odbyły się w przygotowanych strefach pustostanu Ośrodka Wypoczynkowego HPR Kozubnik.

„Psie nosy okiem kamery” sprawdzały się bezkompromisowo na gruzowisku. Lepszej, sprawniejszej i szybszej metody lokalizacji osób zasypanych gruzem, niż stworzony przez naturę psi nos, jeszcze nie wymyślono. Oko kamery było tylko dopełnieniem i potwierdzeniem, że ktoś pod gruzami jest, dając możliwość bezpiecznego obrania taktyki wydobycia osoby poszkodowanej.

WRS Kozubnik pozwolił na spotkanie się ponad 100 osób z całej Polski i 30 psów ratowniczych. WRS dał możliwość wymiany doświadczeń, integracji grup, nawiązania kontaktów i dostarczył nowych sił do organizacji Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego w 2012 roku, do których pozostał niespełna rok.

Dziękujemy wszystkim wykładowcom, grupą za przybycie, zaangażowanie i wymianę cennych doświadczeń.

Ratownicy OSP GPR Kęty

Udostępnij