Sobotnie zajęcia podzielono na dwa tematy ratownictwa. 23 zespoły ratownik-pies ratowniczy ćwiczyło praktycznie poszukiwania osób zaginionych w ciekach wodnych, pustostanach, gruzowiskach, osuwiskach materiałów sypkich oraz w dużej ilości bodźców niepozostających obojętnie wobec pracy psa. W tym czasie sekcje wysokościowe realizowały założenia ewakuacji osoby poszkodowanej w budynku piętrowym. Zadanie polegało na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się 2 kondygnacje niżej, ewakuacji i transporcie zjazdem tyrolskim w miejsce bezpieczne. Po sprawnie wykonanych ćwiczeniach omówiono i przećwiczono ewakuację osób z wysokich drzew (spadochroniarz, lotniarz) przy użyciu drzewołazów. Harmonogram warsztatów pokrzyżował telefon z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji z prośbą o interwencję w Sosnowcu gdzie zaginęła 74-letnia kobieta. Sobota skończyła się o 7.00 rano w niedzielę.

Niedzielny zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10.00 wykładem na temat depresji i samobójstw. Wykład poprowadziła Sylwia Kaczan – szef zespołu poszukiwań Fundacji Itaka.

Organizatorem Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2014r. „3x?” była Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach.
Organizację WRS Kozubnik 2014 wspierali Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Urząd Miasta w Kętach.

Więcej zdjęć: Facebook

Udostępnij