Wakacyjna sielanka naszych adeptów to zdecydowanie czas odpoczynku. Znalazł się czas na naukę, lecz poprzez zabawę tak jak to było na sierpniowym obozie w Wymysłowie. Co tam się wydarzyło?

Obóz miał charakter typowo strażacki ze względu na lokalizację, a mianowicie w ośrodku treningowym SNEP (Stowarzyszenie Niezależnych Ekspertów Pożarnictwa). Pod okiem Bartka Klicha młodzi mieli okazje przybliżyć takie tematy jak ratownictwo techniczne (obsługa narzędzi pneumatycznych), pożary zewnętrzne (rozwijanie 200 metrowej linii gaśniczej), pożary wewnętrzne (przygotowanie do akcji). Tym samym odbywało się to wszystko poprzez angażującą wszystkich zabawę, która dodatkowo integruje zespół, uczy odpowiedzialności, pracy w zespole i buduje zaufanie do kolegów.

Takie obozy nie tylko budują więź, ale również dają podwaliny do łatwiejszego funkcjonowania w życiu codziennym czy sytuacjach kryzysowych.

Wakacje to czas rozwijania swoich pasji i umiejętności. Podczas wspomnianego obozu powstaje autorska piosenka z teledyskiem o codziennym życiu strażaka ochotnika i jego pasji. Ta pozytywna realizacja pokazuje, że straż to nie tylko miejsce na stanowcze komendy, musztrę wracającą w snach. Straż to miejsce dające możliwość rozwoju i wspólnej, dobrej zabawy.

Premiera teledysku odbędzie się w tym miesiącu.

Cieszy nas, tylko troszkę starszych (w końcu wiek to tylko liczby;), że pod naszymi skrzydłami rozwijają się nowe osobowości, które kiedyś godnie nas zastąpią, a na razie z nadzieją patrzą na zbliżający się rok szkolny.

Dziękujemy Kasi i Bartkowi za gościnę. Dziękujemy Opiekunom za poświęcony swój prywatny czas i wszystkich Sponsorom, Sympatykom bez, których strażackie wakacje i obóz MDP nie mógłby się odbyć!

Obóz został zrealizowany w ramach projektu „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” i dofinansowany kwotą: 36.960 zł

Udostępnij