Pierwszego dnia, gdy zespoły z całej Polski zjeżdżały na obozowisko przypomniano zasady autoratownictwa, które w praktyce przećwiczono w dniu następnym. Drugi dzień naszych manewrów poświęcony był wymianie doświadczeń podczas zadań, które na co dzień są bliskie ratownikom wysokościowym, tj. przejście przez krawędź, ewakuacja z konstrukcji przemysłowej, ewakuacja ze studni.
Całodzienne zajęcia zakończyliśmy prezentacja sprzętu udostępnionego przez firmę Paramedica, tj. AutoPuls.  AutoPulse prowadzi mechaniczne uciskanie klatki piersiowej ze stałą częstością i głębokością uciśnięć. Jest to zasilana bateryjnie platforma, na którą składa się taśma piersiowa LifeBand oraz akcesoria umożliwiające zamocowanie jej do urządzeń transportowych takich jak deska ortopedyczna czy kosz ratowniczy.

Ostatniego dnia na ratowników czekała niespodzianka, ponieważ na niedziele zaplanowaliśmy pozorowaną akcję ratowniczą. Uczestników obozu podzieliliśmy na 7 odcinków bojowych z zadaniem przetransportowania osoby nieprzytomnej do wyznaczonego miejsca ewakuacji.  Całość zadania została zakończona sukcesem, po czym udaliśmy się na zasłużony posiłek oraz oficjalnie zakończyliśmy obóz .

Z tego miejsca pragniemy podziękować instruktorom: Januszowi Rutce, Michałowo Konarskiemu, Adrianowi Groń, Jakubowi Ochnio oraz ekipie Jura Rescue Team za merytoryczna oraz praktyczną opiekę nad uczestnikami, a także wszystkim sponsorom: Zbig Mar Pek, Armatec, Bezalin, Paramedica, Rescue Magazin za wsparcie organizacji VI Obozu Kondycyjnego Ratowników Wysokościowych „Kęty 2017”.

Dziękujemy wszystkim za wymianę doświadczeń, a słowem zakończenia: zapraszamy za rok.

W obozie udział brali ratownicy z:

 • SGRW Radzionków
 • SGRW Legnica
 • SGRW Krynica
 • wysokościówka.org
 • KW PSP Olsztyn
 • OSP GRS Płock
 • SGRW Gołdap
 • SGRW Olsztyn
 • SRWys SGSP
 • Bobry Żagań
 • GRS PCK Trójmiasto
 • OSP Solarnia
 • SAR
 • SGRW Świdnica
 • OSP Niebieszczany
 • OSP GRS Nowy Sącz
 • KW PSP Poznań
 • OSP Wilczyn
 • OSP Ogrodzieniec
 • GK GOPR
 • GPR OSP KĘTY
Udostępnij