Drugi dzień rozpoczęliśmy od wykładu przeprowadzonego przez mjr. Zbigniewa Kowalskiego z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, który przybliżył nam zasady współpracy i pracy oraz zasady dysponowania statku powietrznego wykorzystywanego w działaniach przez Wojsko Polskie.
Następne godziny to zmagania podczas pozorowanej akcji w jaskini Salmopolskiej, podczas której głównym założeniem była współpraca pomiędzy ratownikami na poszczególnych odcinkach jaskini oraz transport noszy. Akcja została podzielona na trzy odcinki gdzie kierownikami byli ratownicy GRS SAR, GOPR Krynica oraz OSP Kęty/GRJ PZA, który również był odpowiedzialny za całość działań
Po zakończeniu działań w ciasnych i wilgotnych korytarzach, uczestnicy musieli zmierzyć się z kwestią udzielenia pomocy osobom poszkodowanym, znajdującym się w pojeździe, który wisiał na blisko 20-sto metrowej skarpie na czynnym osuwisku.

Ostatniego dnia zorganizowaliśmy zawody w trakcie których zespoły musiały przeprowadzić działania z zakresu ratownictwa, autoratownictwa, budowy układów i poręczowania.

III nagroda powędrowała w ręce OSP Muszyna, II miejsce zajęli przedstawiciele 16 batalion powietrznodesantowy, a na najwyższym stopniu stanęła reprezentacja GRS SAR.

Całość obozu zwieńczyła prezentacja sprzętu firmy Hilti oraz możliwość wykorzystania go w zakresie kotwieni i kontroli.

Dziękujemy wszystkim zaangażowany w organizację obozu, a przede wszystkim mieszkańcom Międzybrodzia Bialskiego za udostępnienie prywatnych działek do przeprowadzenia ćwiczenia ewakuacji poszkodowanych z pojazdu zawieszonego na skarpie. Gościnnie na obozie wystąpiły kozy;-)

Nagrody ufundowały firmy: worektransportowy.pl oraz GAT International.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Udostępnij