Po godzinie 9.00 dwa zastępy OSP Kęty wyjechały do pożaru zakładu regeneracji wózków widłowych przy ulicy Krakowskiej w Kętach. Źródłem ognia okazało się ocieplenie wewnątrz ściany hali produkcyjnej. Do zlokalizowania pożaru ukrytego konieczna była rozbiórka, przy której wykorzystano kamerę termowizyjną. Zagrożenie zostało szybko zlokalizowane i usunięte.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Kety, 4 zastępy JRG Oświęcim i 1 zastęp JRG Andrychów.


Około godziny 10.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Spacerowej w Kętach. Kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wydostał się z pojazdu o własnych siłach, uskarżając się jedynie na ból ręki i klatki piersiowej. Samochód zabezpieczono poprzez podanie piany ciężkiej.

W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Kęty, karetka PRM oraz Policja.

Udostępnij