w piątek o 22.00. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowani, zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia, które miało miejsce w komunikacji lądowej.  Obszarem działania objęte było torowisko z wykolejonymi wagonami oraz pas jedni z rozbitymi samochodami. Dodatkowo w scenariuszu założono zaginięcie poszkodowanych w wypadku osób w otaczającym terenie zielonym. Blisko 30 poszkodowanych i jednoczesne ćwiczenia gminne stworzyły duży poligon działań z szerokim wachlarzem założeń.

Sobotnie przedpołudnie było czasem regeneracji po intensywnej piątkowej nocy i zarazem miejscem wymiany doświadczeń z zaprzyjaźnionymi grupami na wodzie, gruzowisku oraz w terenie 4×4.
Czas popołudniowy przeznaczony był na zajęcia w terenie związane z organizacją pracy sztabu oraz zespołów w zadanych sektorach.

Po zajęciach terenowych świętowaliśmy 5- lecie SPR OSP Lipki. W tym miejscu serdecznie gratulujemy organizatorom za wytrwałość w działaniach ratowniczych, za nieustanną chęć rozwijania się, dozbrajania i pozyskiwania nowych członków w swoje szeregi. Życzymy kolejnych owocnych lat poświęconych rozwojowi ratownictwa poszukiwawczego w woj. opolskim i liczymy na ciągłą wymianę doświadczeń i współpracę szkoleniowo – ratowniczą.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, uczestnikom za wspólne działania, wymianę doświadczeń i rozwijanie ratownictwa z pasją… ratownictwa dla, którego najważniejszy zawsze powinien być „człowiek w lesie”.

 

 

 

Udostępnij