refleksji, rozmów i szukania zrozumienia dla naszego „ratownictwa z pasją…” u naszych „drugich połówek”, które niejednokrotnie w pędzie dnia codziennego są naszym tłem dla wydarzeń związanych z życiem stowarzyszenia. Tłem, które ciężko dojrzeć z zewnątrz, a bez którego nasze zaangażowanie w działalność jednostki byłoby niemożliwe.

W rodzinach strażackich tradycja pożarnictwa powinna być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Prawie 150 – letnia historia naszego stowarzyszenia obrazuje zmiany społeczne jakie zachodziły na przestrzeni lat w naszym środowisku. Dziś stajemy przed nowymi wyzwaniami związanymi ze współczesnym światopoglądem, realiami życia w wszechobecnym konsumpcjonizmie, gdzie „mieć” jest ważniejsze od „być”.  W świecie, gdzie ratownictwo ochotnicze musi rywalizować z oczekiwaniami pracodawcy. U każdego strażaka rośnie także świadomość związana z bezpieczeństwem,  odpowiedzialnością w działaniach w stosunku do poszkodowanego,  swojej rodziny i samego siebie. Bez wsparcia i aprobaty rodziny byłoby to niemożliwe.

Za nieocenione wsparcie, Tobie droga Rodzino strażaka, z całego serca dziękujemy!

Remiza to Dom Strażaka i jego Rodziny.

Jak wygląda Dom Strażaka od środka? Już dziś zapraszamy na Dzień Otwarty 7 maja (niedziela).

Udostępnij