Członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogli wykorzystać nabyte na cotygodniowych zbiórkach umiejętności i pod czujnym okiem, ich opiekuna, dh Wiesława przygotowali poszczególne stanowiska tj. ratownictwomedyczne, podciąganie na linie, oprowadzanie po samochodach, malowanie twarzy, zwiedzanie remizy wraz z możliwością wyjścia na wieżę oraz tor przeszkód inspirowany zawodami, w których dzień wcześniej nasza MDP brała udział.

Rodzice w międzyczasie mogli spędzić czas ze sobą, lecz nie zabrakło też tych, którzy chętnie sprawdzili swoje umiejętności m. in. na stanowisku wysokościowym. Nie mogło oczywiście zabraknąć części z psami ratowniczymi, a na stołach tradycyjnie gościła strażacka grochówka przygotowana przez jednego z druhów naszej jednostki.

Punktem kulminacyjnym była przejażdżka MAN’em „na sygnałach”. Dzieci mogły poczuć się, niczym strażacy jadący do zdarzenia.

Rodziny ledwo wróciły do domu, a niektóre z ich pociech już chciały wrócić na naszą remizę, ćwiczyć i kształtować nowe ratownictwo z pasją…

P.S.

„Młode chcą ćwiczyć! Musiałem line z węzłami ogarnać i się wspinają i pozdrawiaja druhnę, która je uczyła”

Udostępnij