Psy ratownicze są obecne w szeregach naszej jednostki od ponad 20 lat. Druhowie, którzy decydują się na zakup psa i stworzenie zespołu ratowniczego mają świadomość spoczywającej na nich odpowiedzialności. Poświęcają mnóstwo czasu na socjalizację, wyszkolenie oraz tzw. gotowość bojową zespołu. Bycie przewodnikiem psa w jednostce OSP wymaga poświęcenia nie tylko dużej ilości wolnego czasu, ale i nakładu środków finansowych. Wszystkie wydatki począwszy od zakupu psa poprzez jego wyżywienie, treningi specjalistyczne, opiekę weterynaryjną, zakup wyposażenia są pokrywane głównie ze środków własnych przewodników, nawet po zdaniu egzaminu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że są instytucje i firmy, które wspierają przewodników psów, ich zaangażowanie w wolontariat jakim jest służba w ochotniczej straży pożarnej. Takie małe gesty cieszą i motywują do dalszej pracy. Dziękujemy Animal Service!!!

Udostępnij