Licznie przybyli Goście wysłuchali dwóch prelekcji wprowadzających nas do premiery filmowej.

Łukasz Gieruszczak – Dyrektor Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach przybliżył nam eksponaty będące w posiadaniu muzeum w prelekcji pt.: „Straż pożarna w zbiorach Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach”

Natomiast dr Paweł Karol Gąsiorczyk – Naczelnik Wydziału Dokumentacji Zbiorów Centralnego Muzeum Pożarnictwa przybliżył nam sylwetkę naszego filmowego bohatera w wystąpieniu pt.: „Strażackie losy Antoniego Szczerbowskiego (1859-1912) – zarys sylwetki”.

Nasze produkcje filmowe są efektem zadania „Produkcja filmu dokumentującego 150 lat tradycji ochotniczego pożarnictwa Małopolski na przykładzie OSP Kęty”, które realizowaliśmy w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2022 roku pn. „Mecenat Małopolski – II edycja”.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu, a nieobecnych zapraszamy na premierę online filmu „Jak Antek został strażakiem… czyli 150 lat OSP Kęty” oraz 4 filmów towarzyszących pt.: Strażacka rodzina.

Udostępnij