Patriotyzm to praca u podstaw – z młodzieżą. To ich kształtowanie i uzupełnianie wychowania, które wynoszą ze swoich rodzin i szkoły. To niekończące się godziny organizowania im wolnego czasu, zabiegania o ich rozwój osobisty i społeczny. To krzewienie w nich kultury i sportu, sportu w duchu zdrowego współzawodnictwa.

Patriotyzm to gotowość do działań, ciągłe samodoskonalenie swojego warsztatu ratowniczego, dbanie o zaplecze w postaci sprzętu i mienia OSP. To w końcu wyjazd do akcji, akcji tej gdzie ratujesz zdrowie i mienie wzywającego pomocy, a także udział w akcji charytatywnej, gdzie swoją obecnością wspierasz potrzebujących zapewniając bezpieczeństwo w codziennym funkcjonowaniu.

Patriotyzm to dbałość o każde pokolenie, które choć na moment przekroczyło nasze progi, to nierozerwalna łączność z nimi, to dbanie o tradycje i kulturę naszej służby drugiemu człowiekowi. To również szacunek do munduru, z którym nierozerwalnie jesteśmy powiązani.

W tak szczególnym dniu jakim jest Narodowe Święto Niepodległości i my mamy czas na „prężenie muskuł” i „medialne występy”. To czas, w którym akcentujemy swoją przynależność do Ojczyzny popartą codzienną żmudną pracą u podstaw, która daje nam satysfakcję. Mimo, iż popełniamy w niej błędy zawsze staramy się korygować nasze działania i zachowanie tak, aby  jak najlepiej SŁUŻYĆ bliźniemu!

11 listopada 2021 r. spędziliśmy na wspólnym gminnym świętowaniu tego szczególnego dnia. Następnie, przed remizą, odbył się Uroczysty Apel, a młodzież zaprezentowała, krótki materiał okolicznościowy upamiętniający krajowych i lokalnych bohaterów drogi do niepodległości naszej ojczyzny.

Popołudniu członkowie MDP brali udział w Bajkowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, gdzie w kategorii piosenka harcerska wystąpili z utworem, który był upamiętnieniem dzisiejszego święta.

Patriotyzm, to czas pracy – służby, to także czas świętowania, radosnego świętowania i dzielenie się osiąganymi wynikami swojej pracy.

„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”
J.F.Kennedy

Foto: Wojciech Bujarek

Udostępnij