w lesie gdy się zgubią. Pies ratowniczy rozgrzał serca przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się jak mają zachować się w obecności psa, a szczególnie psa agresywnego. Przedszkolaki na własne oczy zobaczyły akcję pozorowaną zaginięcia i odnalezienia osoby zaginionej przez psa ratowniczego.

Zespół ratowniczy z psem pokazał umiejętności współpracy oraz przeprowadził krótkie, ale rozgrzewające zajęcia „wychowania fizycznego”.

Podczas spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały „pakiety” zawierające kolorowankę edukacyjną, gwizdek, opaski profilaktyczne, ulotkę dla rodziców. Kolorując malowankę „Jaś w lesie”, dziecko przypomina sobie jak ma się zachować w lesie, gdyby straciło z oczu dorosłego człowieka. Gwizdek – użycie gwizdka pomaga dorosłym zlokalizować dziecko. Opaska profilaktyczna – rodzic może na niej wpisać swój numer telefonu i założyć ją dziecku, gdy wyrusza na wycieczkę (np. na plażę). Ulotka dla rodzica – zawiera podstawowe informację jak ochronić dziecko przed zaginięciem.

Pakiety profilaktyczny akcji „Jaś w lesie” otrzymaliśmy z Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która prowadzi w ramach swoich zadań statutowych projekty profilaktyczne.
Materiały te powstały przy współpracy z ratownikami z Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego w Łodzi i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Zadbajmy razem o to, aby dzieci były bezpieczne!
Przydatne informacje znajdziecie Państwo na stronie: http://opiekujsiedzieckiem.pl/

FOTOGALERIA NA FB

Udostępnij