Oprócz naszej grupy w imprezie wzięły udział także min. lokalne OSP, policja, zespoły ratownictwa medycznego, WOPR, Zakład Pola Walki i Ratownictwa oraz inne służby i firmy powiązane z ratownictwem.

Odwiedzający mogli poznać sprzęty ratownicze różnych służb, spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy, zobaczyli na własne oczy symulację zdarzenia drogowego oraz ataku terrorystycznego.

Naszym zadaniem było zaprezentowanie gościom imprezy elementów szkolenia oraz pracy psów ratowniczych. Na miejscu była także drabina jednostki PSP, dzięki której mogliśmy pokazać mały element ratownictwa wysokościowego: transport przewodnika z psem oraz autoratownictwo. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Mamy nadzieję, że nasz udział przyczynił się choć odrobinę do wsparcia Łukasza w walce z chorobą. Łukasz – trzymamy kciuki!

Udostępnij