Akcja prowadzona była w terenie leśnym przy drodze prowadzącej na Kocierz. Uczestniczyli w niej: policjanci, w tym z krakowskiej prewencji, strażacy zawodowy z JRG Andrychów i Wadowice, strażacy – ochotnicy OSP Targanice Górne, Targanice Dolne, Sułkowice Łęg, ratownicy GOPR Beskidy, przewodnicy psów wraz z psami tropiącymi z Krakowskiej Grupy Tropiącej oraz mieszkańcy Targanic – łącznie ok. 100 osób. Do poszukiwań zadysponowano także śmigłowiec policyjny z Łodzi.

Teren poszukiwań w promieniu 300 m od miejsca, gdzie zaginiony był widziany ostatni raz, został bardzo szczegółowo przeszukany. Ok. godz. 15.30 w sobotę akcja została przerwana. Rodzina i mieszkańcy, których wsparła Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała oraz lokalna OSP, kontynuowali poszukiwania od godzin porannych w niedzielę.

Ciało zaginionego mężczyzny znaleziono w godzinach popołudniowych w niedzielę w trudnym terenie bardzo wysoko na drzewie w pobliżu drogi na Przełęcz Kocierską.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania mężczyzny.

Udostępnij