Dużym zainteresowaniem cieszyło się również nasze stoisko oraz pokaz umiejętności współpracy i posłuszeństwa zespołów ratowniczych – przewodników i psów ratowniczych.

Setki osób odwiedziły nasze stoisko zadając mnóstwo pytań dotyczących pracy psów ratowniczych i ich przewodników. Ratownicy dystrybuowali wśród odwiedzających rodzin z dziećmi „bransoletki wakacyjne” dla bezpiecznego wypoczynku firmowane przez Fundację Itaka.

Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza OSP Kęty i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dzięki podpisanemu porozumieniu realizuje wspólnie wiele przedsięwzięć, m.in. badań, ćwiczeń i wymiany wiedzy kynologicznej.

Na koniec Dni Otwartych SGGW nasi ratownicy na prośbę opiekunów wycieczki i organizatorów przystąpili do akcji poszukiwawczej nastolatka, który odłączył się od zorganizowanej grupy rówieśników. Kilku godzinne poszukiwania zakończyły się odnalezieniem chłopca.

fotorelacja FB

Udostępnij