Informujemy Państwa, że w głosowaniu może brać udział każda osoba, która ukończyła 16 lat.

Dlaczego OSP KĘTY?

W 1951 r. rozpoczęto budowę naszej remizy z inicjatywy Feliksa Dyczkowskiego i Józefa Adamskiego. Strażnica ciągle jest modernizowana, ale zawsze dzieje się to dzięki sile strażaków, rzemieślników oraz sympatyków. W dzisiejszych czasach społeczeństwo, a także my sami, stawia przed nami wysoką poprzeczkę w branży ratowniczej. Walkę z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami staramy się wykonywać na jak najwyższym profesjonalnym poziomie, co wymaga nie tylko sprzętu, ale i odpowiedniego zaplecza. Nasz prawie 65-letni budynek wymaga udoskonalenia i modernizacji zgodnie z duchem czasu i wymaganiami współczesnego ratownictwa.

Tego właśnie dotyczy nasz projekt. W skrócie, prace remontowe obejmą modernizacje poszczególnych części remizy OSP Kęty: części garażowo-magazynowej, części administracyjnej zarządu OSP i punktu alarmowego, części szkoleniowo-dyżurnej oraz klatki schodowej, czyli popularnej w Kętach wieży strażackiej.

W niedługim czasie przybliżymy Państwa do naszych planów zagospodarowania budynku. Tymczasem więcej o historii rozwoju kęckiego pożarnictwa w zakładce „Historia” https://ospkety.pl/index.php/historia.

Udostępnij