W 2011 roku Gmina Kęty wsparła nas połową kwoty potrzebnej do adaptacji samochodu, a nam udało się zebrać drugą część niezbędnej sumy i tak powstał u nas pierwszy pojazd, który służył: do przewozu psów ratowniczych, sprzętu wysokościowego, logistyki i był prototypem samochodu, który służył nam do budowy mobilnego centrum koordynacji działań poszukiwawczych.

Dziś 519k46 w nowej odsłonie to samochód z przeznaczeniem do przewozu psów ratowniczych, ratowników i logistyki. Jednocześnie z naciskiem na modułowy charakter jego zabudowy, który w szybki sposób pozwoli przystosować go do transportu ratowników z opcją podpięcia dedykowanej przyczepy transportowej dla: psów, logistyki, quada. Jednocześnie będzie wspierał nas w wyjazdach na szkolenia i transporcie młodzieży.

Po wnikliwych analizach i kompromisie między kwotą, którą dysponowaliśmy, a potrzebami i dostępnością samochodów na rynku wtórnym, zakupiliśmy Renault Master z silnikiem 2,2 i ośmioma miejscami, rok produkcji 2019.

Zakup nie byłby możliwy bez wsparcia władz samorządowych. Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminie Kęty i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego.

Przekazanie samochodu odbyło się podczas cyklicznego spotkania „Przy kawie o ratownictwie…”, w trakcie którego zawsze rozmawiamy o kierunkach rozwoju i podsumowujemy nasze coroczne działania w towarzystwie samorządowców.

Udostępnij