Profesjonalna baza szkoleniowa, w tym szyby imitujące zawały, pożar z realnym ogniem, zadymienie, wentylacja, to tylko niektóre elementy utrudniające działania ratowników, zwłaszcza podczas akcji ratunkowych. W trakcie kilku godzin ćwiczeń mieliśmy okazję sprawdzić reakcję naszych psów na specyficzne warunki panujące w szybach oraz w trakcie transportu kapsułą ratunkową. Zmierzyliśmy się z zawirowaniami powietrza oraz podłożem, starając się układać ćwiczenia w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko błędu, obserwując jednocześnie zachowania pracujących czworonogów, które niejednokrotnie rozwiązywały zdania w sposób inny niż zakładaliśmy.

Dziękujemy przewodnikom z Grupy Podhalańskiej GOPR za możliwość wspólnego treningu. Dziękujemy kierownictwu CSRG S.A. w Bytomiu za gościnę oraz całej ekipie obsługującej zaplecze szkoleniowe bardzo serdeczne przyjęcie. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie wspólne ćwiczenia.

Współpraca kluczem do sukcesu.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu Małopolska 2021 i zostało sfinansowane ze środków:

Udostępnij