Po przyjeździe na miejsce dołączyliśmy do policjantów, strażaków i i ratowników GOPR pracujących na miejscu. Wspólnie z innymi przeszukiwaliśmy ponownie sektory sprawdzane nocą, a także tereny, o które zostały rozszerzone działania w ciągu dnia. W jednym z wyznaczonych obszarów ratownik ujawnił ciało poszukiwanej. Niestety tym razem na pomoc było już za późno.

Akcja poszukiwawcza prowadzona w miejscowości Juszczyn pokazała, że różnice w umundurowaniu i przynależność do różnych służb nie jest barierą do wspólnych i skutecznych działań. Wystarczy zaangażowanie i mobilizacja ludzi na miejscu działań, aby akcja przebiegała sprawnie. Każdy z nas wnosi coś od siebie i uzupełnia całość, niezależnie od tego czy jest się ratownikiem czy cywilem, czy pracuje się przy komputerze, w terenie czy zapewnia się zaplecze logistyczne.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, w tym policjantom, strażakom PSP i OSP, ratownikom GOPR i OSP Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice. Dziękujemy lokalnym strażakom za nieocenioną pomoc w przywróceniu sprzętu do stanu wyjściowego oraz paniom za zapewnienie zaplecza gastronomicznego.

SiŚ: 519k45, 519k46, 519k47, 519k48, 519k49

Udostępnij