Drogę, którą twardo od półtora wieku stąpa jednostka macierzysta – Ochotnicza Straż Pożarna w Kętach, gdzie poszanowanie do tradycji i osiągnięć naszych przodków jest wzbogacane 150-cio letnim doświadczeniem i czerpaniem z dobrodziejstw techniki.

Własny poligon ratowniczy, wymiana doświadczeń na terenie Polski i międzynarodowa z ratownikami i innymi służbami, Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik, Obóz kondycyjny ratowników Wysokościowych, Dzień Psa Ratowniczego, rozbudowany tabor (3 samochody specjalistyczne, quady, GPS-y, radiostacje, geofon, drony, sprzęt wysokościowy itd.) i ogrom ludzi, którzy zapoczątkowali, którzy utrzymali i którzy nakręcają dalej „ratownictwo z pasją”. To tylko część „owoców” decyzji z dnia 25.10.2003r.

Już teraz zapraszamy na obchody 20-lecia naszej działalności 16 września 2023 podczas kolejnych warsztatów, które będą wydarzeniem towarzyszącym obchodom 150-lecia powstania naszego stowarzyszenia.
Foto: Wojtek Bujarek Fotografia

Udostępnij