Wpierw, z rąk dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach Marty Tylzy-Janosz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach im. A. Grabowskiego Jadwigi Bakalarskiej oraz gospodarza wydarzenia, dyrektora Domu Kultury w Kętach Krzysztofa Balawendera, nagrody otrzymali animatorzy. Na scenie zagościli więc wszyscy ci, którzy – dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim czasem – pomagali początkującym artystom lub wspierali organizację różnego typu wydarzeń.

Nagrodą Animator roku 2013 wyróżniony został między innymi Pan Jan Wołoszyn – od 10 lat Dowódca Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, Członek Zarządu OSP Kęty, mąż, ojciec dwóch córek. Koordynator regionalny w jednej z sieci handlowych. Dowódca podczas akcji ratowniczej w Chorzowie w 2006 r. po zawaleniu się hali wystawowej MTK. Ma na swoim koncie kilkaset wyjazdów o charakterze poszukiwawczo-ratowniczym i ratowniczo-gaśniczym. Koordynator licznych akcji związanych z promocją działań poszukiwawczych, profilaktyką bezpieczeństwa obywateli oraz działań Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty na terenie lokalnym i ogólnopolskim, m.in. ogólnopolskich Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik, Dni otwartych Uniwersytetu SGGW w Warszawie, czy też licznych pokazów prezentowanych podczas pikników, festynów rodzinnych bądź spotkań edukacyjnych w szkołach. Każde z tych wydarzeń jest zawsze mocno osadzone w kulturze, tradycji i historii gminy Kęty.

Warto dodać, że jego ratownicy mówią o nim wprost: ZAWSZE CHCIAŁEM MIEĆ TAKIEGO DOWÓDCĘ!

Całość artykułu dostępna tutaj:

http://www.kety.pl/pl/news/kurs-na-kultur-po-raz-drugi

Udostępnij