Podczas otwarcia wystawy nie mogło zabraknąć obecnych kontynuatorów sztuki pożarniczej. Na sali wystaw obecni byli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kęty, a ich starsi koledzy i koleżanki promowali wystawę na płycie kęckiego rynku.

Prezentacja zbiorów jest okazją do wsparcia działalności na rzecz ratowania miejscowych zabytków, szczególnie sztandaru kęckiej OSP z 1924 r., który ze względu na bardzo zły stan zachowania został przekazany do gruntownej konserwacji i nie został zaprezentowany na wystawie czasowej. Wszystkie pieniądze pozyskane ze sprzedaży z biletów na wystawę oraz okolicznościowych darowizn zostaną przeznaczone właśnie na ten cel, którego koszt przekracza 20 tysięcy złotych.

Wystawa będzie trwać do 24 sierpnia 2014 roku. Serdecznie zapraszamy na emocjonującą przygodę z niszczącym żywiołem ognia i historią jego pogromców.

Koszt biletów: 2 zł-ulgowy i 4 zł-normalny, przewodnik dla grup-15 zł.

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, Rynek 16.

Godziny otwarcia:
poniedziałek – nieczynne