nawigacje nasobne, obuwie, kombinezony, spodnie. Uzupełni brakujące wyposażenie ochrony osobistej ratowników do prowadzenie działań w terenie otwartym z wykorzystaniem czynnika biologicznego.

Szkolenia

Specjalistyczne szkolenie z zakresu poruszania się quadem w trudno dostępnym terenie, transportu ratowników, psów i poszkodowanego z wykorzystaniem przyczepy ratowniczej „makumba”.
Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 Gmina Kęty zrealizowała zakup 2 quadów z wyposażeniem, 2 przyczep transportowych i przyczepy ratowniczej dla naszej jednostki.

Szkolenie poszukiwawcze z organizacji działań poszukiwawczych terenowych z użyciem psów ratowniczych i sprzętu specjalistycznego, będącego na wyposażeniu jednostki. Organizacja działań terenowych, techniki przeszukiwań. Analiza zachowań osób poszukiwanych w oparciu o aspekty psychologiczne. Projekt pilotażowy wykorzystania wszystkich jednostek OSP Gminy Kęty do współdziałania w poszukiwaniach na terenie pomocy wzajemnej.

Szkolenie – psy ratownicze. W harmonogramie zaplanowano wyjazd do Czech na poligon Chbany, na którym strażacy będą ćwiczyć pod okiem instruktorów przewodników psów ratowniczych IRO. Poligon w Chban-ach jest jednym z największych i najbardziej urozmaiconych poligonów w Europie.
Ponadto nasza jednostka zaprosi do Polski przewodnika psów ratowniczych z Norwegii, który poprowadzi dla niej trzydniowe warsztaty dzieląc się swoją wiedzą i uwagami.
Na nasz poligon ratowniczy GROJEC zostaną zaproszeni instruktorzy kynologii ratowniczej z Norwegii, Czech i Grupy Podhalańskiej GOPR. Jednostka chce uzyskać cenne wskazówki, by zbudować poligon ratowniczy pod standardy europejskie bazując na doświadczeniu międzynarodowym.

Szczegóły: http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=16062

Dziękujemy za zaufanie, które procentuje!

 Logo-Małopolska-V-RGB kety_na_cale_zycie

Udostępnij