Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń związanych z bardzo indywidualnymi standardami przystępowania do akcji poszukiwawczo-ratowniczych w terenie poszczególnych grup przyczyni się do ujednolicenia i prowadzenia jeszcze sprawniejszych działań.
Dziękujemy ratownikom GOPR za przekazane wskazówki i doświadczenie związane z budową formularza po akcji poszukiwawczo-ratowniczej i technikami przeszukiwań terenu.

Liczymy na częstsze spotkania umożliwiające wymianę doświadczeń – nie tylko raz w roku na WRSie:)
Akcja poszukiwawczo- ratownicza na Trzonce pokazała jaką siłą ratowniczą dysponujemy, czego nam jeszcze brakuje, jak ważną rolę w Grupie Poszukiwawcz- Ratowniczej odgrywa PRZEWODNIK – PIES – GPS.
Sztafeta sobotnia Góra Żar – Kiczora – Kozubnik uświadomiły nam, że pomimo stworzenia ekip mieszając grupy potrafimy działać równie profesjonalnie „mówiąc tym samym językiem” w całej Polsce.

Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jak to mówią u nas: ” nie od razu Kraków zbudowali”!!!
Dziękujemy uczestnikom WRS Kozubnik 2012 za to, że byliście i wielu z Was przyjechało z drugiego końca Polski, przyjechało za swoje prywatne środki.
Dziękujemy strażakom- ratownikom z OSP Wieprz i OSP Kęty za pomoc w organizowaniu WRS.
Dziękujemy władzom Gminy Wieprz i Kęty za wsparcie w organizacji WRS.
… i wszystkim którzy przyczynili się do czterodniowych Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2012; Przewodnik – Pies – GPS.

WRS 2012 – FOTORELACJA NA FB

ORGANIZATORZY
Udostępnij