Zadaniem druhów było wykonanie dostępu do poszkodowanych oraz przywrócenie pierwotnego kształtu samochodu. Drugie założenie to scena medyczna, gdzie w samochodzie będącym na dachu znajdowały się dwie osoby poszkodowane. Druhowie zmuszeni byli udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy w ciężko dostępnym miejscu oraz wykonać dostęp do poszkodowanych przy użyciu jedynie elektronarzędzi.

Sobota należała do młodych adeptów pożarnictwa z MDP, którzy mogli poznać podstawowe zasady obowiązujące w ratownictwie technicznym oraz metody umożliwiające wykonanie szybkiego dostępu do osób poszkodowanych.

W niedzielny poranek druhowie naszej jednostki spędzili gościnie na terenie OSP Bulowice, gdzie wraz z gospodarzami ćwiczyli stabilizację oraz unoszenie pojazdów, w celu podjęcia osoby poszkodowanej.

To był bardzo intensywny weekend z dużą ilością informacji oraz ciekawych spostrzeżeń, które z pewnością poprawią jakość prowadzonych działań na rzecz mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

Wyrazy podziękowań należą się naszym sponsorom – ,,Auto Złom Szczerbowski – Złomowanie pojazdów” oraz „Pomoc Drogowa Zajas” bez których nie byłoby możliwości zorganizowania ćwiczeń.

Udostępnij