O godzinie 11.00 na placu przed remizą odbył się uroczysty apel, podczas którego odbyło się symboliczne przejście naszych druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w szeregi „seniorów”. Gratulujemy: dh Katarzynie Bieniek, dh Marcie Rusek, dh Renacie Bielewicz, dh Natalii Malinowskiej, dh Arturowi Dudkowi, dh Filipowi Rusinkowi. Życzymy wytrwałości na drodze do „ratownictwa  z pasją…”

Jak powiedział dh Prezes Jan Wołoszyn:

Dziś niepodległość musimy pielęgnować, pamiętać o naszej historii, wychowywać młodych w duchu patriotyzmu. Dziś Ojczyzna nie oczekuje od nas przelewu krwi. Dziś oczekuje od nas pamięci o tych, którzy w imię naszej wolności i niepodległości walczyli. Cieszymy się, że w naszych szeregach mamy druhów, którzy świadczą o tej historii. Naszym obowiązkiem i świadectwem jest pamięć o nich i obecność na dzisiejszej uroczystości.

Podczas uroczystości wyróżniono dh Julię Michałowską za udział w konkursie zorganizowanym dla MDP pt.: „Moje ratownictwo z pasją…”

O 12.00 na kęckim Rynku na zaproszenie harcerzy wraz z mieszkańcami wzięliśmy udział w akcji „Niepodległa do Hymnu 2019”.

Święto Niepodległości jest radosnym świętem, które powinniśmy spędzać razem. Cieszymy się, że dh harcerze przyjęli zaproszenie na strażacką grochówkę i świętowanie przy wspólnym stole, przy którym gościliśmy również włodarzy naszego miasta. Nie obyło się bez śpiewu i długich rozmów.

Tobie Ojczyzno oddajemy…

Udostępnij