Dotyczy to także naszych czworonogów. Jednak to my – przewodnicy – jesteśmy odpowiedzialni za nasze czworonogi i to my, oprócz wiedzy w zakresie KPP powinniśmy znać podstawy związane z pomocą przed weterynaryjną. Taką wiedzę warto co jakiś czas odświeżać i najlepiej zdobywać od fachowców. W związku z tym na wtorkowe ćwiczenia zaprosiliśmy lekarza weterynarii Panią Aleksandrę Machander, właścicielkę Gabinetu Weterynarynego ZU-VET. Pani Ola w swoim wykładzie skupiła się przede wszystkim na tym, co może przydać się nam w codziennym życiu z psem aktywnym, jak doposażyć apteczkę pod kątem czworonożnych ratowników i jak doraźnie poradzić sobie w sytuacji wypadku, zanim dotrzemy do weterynarza.
Był czas na pytania i rozmowę na najbardziej nurtujące nas tematy.

Dziękujemy za poświęcony czas, rzetelnie przekazaną wiedzą i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie nasze spotkanie na wspólnym szkoleniu.

Udostępnij