odbyła się 14 marca (wtorek), natomiast część praktyczna będzie miała miejsce 18 marca (sobota).

Omówiliśmy teoretyczne kwestie związane m.in. z BHP akcji i ćwiczeń, taktyką działań ratowniczych, rozpoznaniem, zagrożeniami oraz  technikami ratowniczymi. Poruszyliśmy również tematy związane z zagrożeniami podczas zdarzeń z udziałem pojazdów wyposażonych w technologię hybrydową.

W sobotę 18 marca będziemy mogli wykorzystać wiedzę w założeniach praktycznych. Naszym poligonem stanie się skład złomu w Porębie Wielkiej. Tam właściciel firmy recyklingowej udostępni dla nas wraki samochodów, które posłużą nam do wykonywania założeń ratowniczych. Ponadto na warsztat weźmiemy pożary z udziałem samochodów osobowych, z którymi mamy często do czynienia.

W założeniach praktycznych będziemy mieli okazję wykorzystać i porównać narzędzia trzech wiodących producentów: Lukas, Holmatro i Weber.

Tym razem w cyklu szkoleniowym towarzyszą nam druhowie z OSP Malec.

Udostępnij