Historia nasza to akcje, ćwiczenia, a także inicjatywy oddolne realizowane celem rozwoju tematyki poszukiwawczej i specjalistycznej. Inicjatywy, które miały wpływ na zmiany szkoleniowe i zmiany ustawowe.

Kolejne edycje Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego (WRS) Kozubnik,  Obozów Kondycyjnych Ratowników Wysokościowych,  Ogólnopolskiego/Międzynarodowego Dnia Psa Ratowniczego, wspólny projekt z Fundacją Itaka pt.: “Monitoring działań policji w poszukiwaniach zaginionych na otwartym terenie”. To tylko kilka ważniejszych naszych sztandarowych działań realizowanych w ostatnich latach. Każdego roku staramy się podnosić swoje kwalifikacje ratownicze i zawsze dzielimy się wiedzą z innymi. W ramach tych projektów spotkaliśmy na swojej drodze kilka tysięcy ludzi zaangażowanych w ratownictwo. Ludzi, którzy mieli i mają wpływ na nasze kierunki rozwoju. Ludzi, dzięki którym dane nam jest pogłębiać swoja wiedzę i realizować cele i marzenia.

Jak w każdej grupie ludzi mamy swoje upadki i wzloty, tarcia wewnętrzne i zewnętrzne, sukcesy i porażki, ale to wszystko motywuje do jeszcze większej pracy.  Cel zawsze pozostaje niezmienny…

…bo dla nas zawsze liczy się człowiek “w lesie”…

Cieszymy się, że dziś  z dumą możemy reprezentować Gminę Kęty, Powiat Oświęcimski i Województwo Małopolskie na terytorium kraju i poza nim. Dziękujemy samorządom za wspieranie „ratownictwa z pasją..”
Dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy wspierają nasze działania! Bez Was i Waszego wsparcia nie byłoby nas!

Udostępnij