Antoine de Saint-Exupéry pisze:

Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.

To dowód na to, że dziecko nie tylko potrafi szczerze i bezgranicznie pokochać, ale dostrzega w drobnych rzeczach, niezauważalnych, coś pięknego. Dziecięca radość, optymizm i szczerość są godne pozazdroszczenia. Dla nich płeć, kolor skóry, wyznania religijne i kulturowe, styl, wiek nie mają znaczenia. Chęć poznania drugiego człowieka, odkrywania świata jest silniejsza i jak najbardziej właściwa. Co więcej! Przebywanie wśród „chodzących cudów” odmładza. Potwierdzone!

Więc może warto chociaż dziś, ten jeden dzień w roku, „zniżyć” się do poziomu dziecka i popatrzeć na świat jego zainteresowanymi oczyma, z otwartym sercem i prawdziwym entuzjazmem?

Warto doceniać pracę i starania „młodych” to oni nas zastąpią!

Młodzieży z naszej MDP życzymy radości z życia i niekończącej się drogi do ratownictwa z pasją…

Udostępnij