Pracowaliśmy przede wszystkim nad zachowaniami przewodnika w trakcie ćwiczeń z psem oraz nad posłuszeństwem, właściwym nagradzaniem, a także eliminowaniem niechcianych zachowań.

W tym samym czasie, na poligonie ratowniczym OSP Kęty, rozpoczęło się dwudniowe szkolenie z ratownictwa wysokościowego. Strażacy, pod okiem instruktora Jakuba Ochnio, nabywali wiedzę i podstawowe umiejętności w zakresie technik linowych.
Dwa dni spędzone na poligonie były bardzo intensywne. 12 węzłów, podejście, zjazd, przepinka, pokonywanie węzłów, odciągów, trawersów, zjazd kierunkowy, poręczowanie, a na koniec tzw. Syzyf – dało się we znaki ćwiczącym.
Po ponad 20 godzinach ćwiczeń, zmęczenia i satysfakcji z wykonania założonych planów. Teraz czas na utrwalanie tego, czego się nauczyli, bo to dopiero kropla w morzu.

Dziękujemy instruktorowi Jakubowi za profesjonalne przygotowanie szkolenia oraz za cierpliwość do kursantów.

Udostępnij