Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami. Po dojeździe pod wskazany adres zastaliśmy pożar w fazie rozwiniętej. Otrzymaliśmy informacje, że w mieszkaniu objętym ogniem znajduję się jedna osoba. Niezwłocznie pierwsza rota strażaków rozpoczęła przeszukanie pomieszczeń, po lokalizacji osoby poszkodowanej ratownicy przystąpili  do ewakuacji jej ze strefy niebezpiecznej i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowej poszkodowanej. Jednocześnie trwała ewakuacja mieszkańców bloku (22 osoby) oraz lokalizacji źródła ognia i wentylacja pomieszczeń. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

SiS:

  • OSP Kęty x 2
  • OSP Kęty Podlesie x 1
  • JRG Oświęcim x 2
  • JRG Andrychów x 2
  • Zespół Ratownictwa Medycznego x 2
  • Policja x 2
  • Pogotowie gazowe
Udostępnij