Po dotarciu na miejsce wstępne rozpoznanie potwierdziło wystąpienie pożaru w jednym z mieszkań, z którego przez uchylone okno wydobywał się gęsty dym. Nasze działania polegały na siłowym otwarciu drzwi oraz ugaszeniu źródła ognia. W wyniku przeszukania mieszkania nie odnaleziono osób poszkodowanych.

Szczególne podziękowania należą się sąsiadom, którzy niezwłocznie zareagowali na powstałe zagrożenie. To dzięki ich czujności ogień został ugaszony we wstępnej fazie rozwoju i nie rozprzestrzenił się na pozostałą część mieszkania.

Apelujemy również do mieszkańców kęckich osiedli o nie parkowanie samochodów na drogach dojazdowych do bloków. Zaparkowane pojazdu utrudniają dojazd służb, wydłużając czas który w takich przypadkach jest na wagę złota.

SiS:

  • dwa zastępy OSP Kęty
  • zastęp JRG Oświęcim
  • zastęp JRG Andrychów
  • patrol KP Kęty
Udostępnij